Mobilnà telefony jsou stále vÃce rozÅ¡ÃÅ™ené. Ten chytrý dnes vlastnà dnes nejen každý dospÄ›lý, majà je také mnohé dÄ›ti. Ten klasický vÅ¡ak má téměř každé z nich. A to i pÅ™esto, že od toho mnozà odbornÃci odrazujÃ, nejen s ohledem na duÅ¡evnà vývoj, ale také tÄ›lesný.
Â
Je tedy otázkou, na Äà stranÄ› je pravda. Na jednu stranu zde máme ustarané rodiÄe, kteřà chtÄ›jà vÄ›dÄ›t, kde se jejich dÄ›ti nacházÃ. NavÃc se tÃm také jejich potomci zabavÃ, takže maminka Äi tatÃnek majà vÃce Äasu na to udÄ›lat to, co je doma potÅ™eba (v tom se pÅ™ÃliÅ¡ neliÅ¡Ã od minulé generace, která je posadila pÅ™ed televizi).
Â
Â
Z tohoto pohledu se to dá pochopit, zvláštÄ› když uvážÃme stále vÄ›tÅ¡Ã nebezpeÄnost dneÅ¡nÃho svÄ›ta. SamozÅ™ejmÄ› to nenà o tom, že by zloÄinci dÅ™Ãve neexistovali, nebo byli v menÅ¡Ãm poÄtu. Problém je spÃÅ¡e v tom, že se o nich dÃky internetu mnohem vÃce vÃ. Také je zde problém s tÃm, že po ulici jezdà stále vÃce automobilů, zatÃmco dÄ›tských hÅ™iÅ¡Å¥ ubývá. Nelze se tedy divit, že rodiÄe majà strach pouÅ¡tÄ›t své potomky ven bez dozoru.
Â
Na druhou stranu je také pravda, že varovánà lékařů a dalÅ¡Ãch odbornÃků majà také své opodstatnÄ›nÃ. Neustálé koukánà do displeje neprospÃvá ani dospÄ›lým, natož pak dÄ›tským oÄÃm, které jsou z velké Äásti jeÅ¡tÄ› ve vývinu. Pro dÄ›ti to také znamená ménÄ› pohybu, což pÅ™ispÃvá k růstu dÄ›tské obezity. Ta se pak pojà s dalÅ¡Ãmi zdravotnÃmi problémy.
Â
Â
RozhodnÄ› lze tedy doporuÄit, jaké téměř ve vÅ¡em, umÃrnÄ›nost. Bohužel, u dÄ›tà to nelze v tomto ohledu pÅ™ÃliÅ¡ dodržet, neboÅ¥ mobilnà telefon, a zvláštÄ› nÄ›které hry, které na nÄ›m lze hrát, jsou návykové. A dÄ›ti jsou zvláštÄ› náchylné této závislosti propadnout.
Â
Je tedy mnohem lepÅ¡Ã, pokud s mobilnÃm telefonem, alespoň tÃm chytrým, poÄkáme, až bude dÃtÄ› starÅ¡Ã. Pokud mu z bezpeÄnostnÃch důvodů chceme telefon poÅ™Ãdit, je vhodnÄ›jÅ¡Ã ten klasický, který je vybavený dÄ›tským zámkem. To je v souÄasnosti ten nejlepÅ¡Ã kompromis.